Κεντρική Φωτογραφία: Pantone & Ultrafabrics Inc. / Instagram
Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος, η Pantone ανακοίνωσε το χρώμα που θα πρωταγωνιστήσει τη νέα χρονιά.
Η ”απαλή” και ”βελούδινη” απόχρωση του Peach Fuzz δίνει την αίσθηση της στοργής και επικοινωνεί το μήνυμα της αλληλεγγύης, δημιουργώντας ένα ζεστό και cozy περιβάλλον. Το Peach Fuzz (που συνδυάζει ροζ και πορτοκαλί) επιλέχτηκε γιατί σε μια περίοδο μεγάλων ταραχών στις ζωές μας, η ανάγκη μας για φροντίδα μεγαλώνει, όσο και η ελπίδα μας για ένα πιο ειρηνικό μέλλον.
Αυτή ειναι η 25η χρονιά που η Pantone παρουσιάζει χρώμα της χρονιάς. Το Peach Fuzz διαδέχεται τα Viva Magenta (2023), Very Peri (2022), τη διπλή επιλογή των Ultimate Gray και Illuminating (2021) και το Classic Blue (2020).